Sebze Diyarı

Biz sizlerin güveni Kuru Fasulye Diyarı Ailesiyiz. Sizlerin güveni ve tercihi ile 13 yıldır Ataşehir de hizmet veren ”Kuru Fasulye Diyarı” ailesiyiz.

Sizlerden gelen sebze yemekleri de yapmamız yönünde ki talepleriniz neticesinde “Sebze Diyarı” hayata geçirdik. Sebze Diyarı bizim ikinci göz ağrımız, o yüzden üzerine çok titizleniyoruz.

Kuru Fasulye Diyarı ile çıktığımız lezzet yolculuğunda edindiğimiz tüm bilgi birikim ve tecrübeyi aktararak sıfırdan bir marka yaratmanın heyecanını tekrardan yaşıyoruz. Kuru Fasulye Diyarını belli bir noktaya getirdik, şimdi sıra Sebze Diyarında.

Son yıllarda Gastronomi hızla gelişti. Hepimiz sağlıklı ve kaliteli beslenme konusunda daha çok bilinçlendik. Hafif beslenme ve sebze ağırlıklı beslenmenin önemini anladık. Bunun neticesinde sağlıklı ve kaliteli ürünlere olan talebimiz arttı. Türkiye de ve dünya da sağlıklı beslenmenin önemi, katıksız, işlenmemiş, temiz gıdanın önemi daha iyi anlaşıldı.

Sağlıklı beslenme açısından ülkemizin mutfağı dünyanın en zengin mutfaklarından biridir. Akdeniz mutfağı, Karadeniz mutfağı, Güneydoğu Anadolu mutfağına sahip bir ülkeyiz. Yüzlerce sebze çeşidine sahip olduğumuz için çok şanslı bir coğrafya da yaşıyoruz. Bizim Sebze Diyarı olarak birinci önceliğimiz yöresel yemeklerimizi orijinal reçetelerine sadık kalarak pişirmek ve nesilden nesile bu reçeteleri aktarmaktır.

Gerek pişirme teknikleri, gerek lezzet zenginliği yönünden Anadolu mutfağına sahip çıkmalıyız. Hem bizim sağlığımız hem de çocuklarımızın sağlığı için bu şart.

Tatlandırıcı kullanılmış, işlenmiş, koruyucu madde içeren kanserojen ürünlerden uzaklaşıp özümüze dönmeliyiz. Biz Sebze Diyarı Ailesi olarak sebzelerimizi büyük marketlerden değil yerel üreticiden almayı tercih ediyoruz. Böylece hem yerel üreticiye destek oluyoruz hem de yerel üreticiden daha güvenilir, daha temiz ürünler tedarik edebiliyoruz.

Sebze Diyarı, kaliteli sağlıklı yemeğe ulaşılabilir fiyatlarla sahip olmak isteyen herkese hitap ediyor. Sebze Diyarı ailesi olarak, iyi yemekten ödün vermek istemeyen, kendine dikkat eden, sağlıklı beslenmeyi, sağlıklı yaş almayı hedefleyen müşterilerimizin ilk tercihi olmak istiyoruz. Fiyatlarımızı belirlerken adil fiyat – kalite ilişkisini daima göz önünde bulundurmaya özen gösteriyoruz.

Güvenilir olmak Kuru Fasulye Diyarında olduğu gibi Sebze Diyarında da daima en önemli değerlerimizden biri olacaktır.

Neden @Sebze Diyarı?

Pandemiden hepimiz değişik dersler çıkardık, bağışıklık sistemimizi güçlendirmenin önemini daha iyi anladık, bunun içinde sağlıklı ve temiz gıdalara ulaşmamız gerektiğini anladık.

Sebze Diyarı ailesi olarak, sağlıklı ve temiz Sebze yemekleri yapmayı, kullandığımız malzemelerde sağlığınızı her zaman ön planda tutmayı hedefliyoruz. Hafif beslenmeyi sağlıklı beslenmeyi tercih edenlerin Ataşehir ilk adreslerinden biri olmayı arzu ediyoruz. Usta şeflerimizin hünerli ellerinde hayat bulan bu yöresel lezzetler ile sizleri restoranımız da ağırlamaktan mutluluk duyacağız.

YOL HARİTAMIZ

Yemeklerimizde ASLA trans yağ kullanmayacağız.

Ürünlerimizde endüstriyel sağ ASLA kullanmayacağız.

Yemeklerimizde sızma zeytinyağı, vakfı kebir tereyağı, organik Hindistan cevizi yağı gibi kaliteli yağ kaynakları kullanacağız.

Yemekler lezzetli olsun diye Çin tuzu, tatlandırıcı gibi hileli katkı maddelerini ASLA kullanmayacağız.

Yemeklerimizi yakmadan kısık ateşte pişireceğiz. Çünkü yüksek sıcaklığa maruz kalan yağlar trans yağa dönüşmektedir.

Yemeklerimizi tencere, fırın, buhar, ızgara gibi sağlıklı yöntemlerle pişireceğiz.

Her sebzeyi mevsiminde ve doğru tekniklerle pişireceğiz.

Kendimizi sürekli yenileyeceğiz ve birbirinden lezzetli sebze yemeklerini sizlere sunacağız.

Hijyen, temassız üretim, temassız teslimat standartları ile çalışacağız.

Sevgiyle kalın, bizimle kalın.